Gelen Tekliflerin değerlendirilebilmesi için, tüm ilgili firma ve fiyatlarının bir tabloda sunulması ve seçim yapılabilmesini sağlayan formdur.


Gelen Tekliflerin değerlendirilebilmesi için, tüm ilgili firma ve fiyatlarının bir tabloda sunulması ve seçim yapılabilmesini sağlayan formdur. Satın alma sürecinde satın alınmak istenen ya da belirlenen tarih aralığında, belirlenen adetlerle birim fiyat anlaşması yapılan kalemler için tedarikçi firmalardan alınan tekliflerin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi amacıyla satın alma üniteleri tarafından Karşılaştırma Formu oluşturulur.

 

Karşılaştırma Formu, konfigürasyonla belirlenmiş Satın alma yetkilileri tarafından yaratılır. Talep formunda, onayı tamamlanmış talepten dönüştürülerek yaratılır. Talep için toplanmış Teklifler, Harcama Kalemine göre gruplanıp karşılaştırılır. Bunun ile birlikte değerlendirme notu, inceleme notu ve teklifi arşivleme özellikleri de karşılaştırma formunun yapısında yer almaktadır.

 

Satın alma Talep ya da İhale formu üzerinden yaratıla bilinen Karşılaştırma Formu, yaratan satın alma sorumlusunun adı soyadı, sicil numarası, görevi, unvanı, şubesi gibi bilgileri otomatik çekerek süreci yöneten çalışanlarınızın takibini kolaylaştırmaktadır.

 

Tüm KForms uygulamalarında çalışma arkadaşlarımız teknik destek veya ihtiyaçlarınıza yönelik geliştirmeler için hazır beklemektedirler.

Eğer Kobilere yönelik iş akış sistemleri ile ilgileniyorsanız iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.